Aktualijos

Gerų atostogų !

Gerų atostogų !
Ankstesni įrašai


 

 „Laukiame jūsų svečiuose, pasirengę aprodyti knygų namus, paruošę įdomių pasakojimų ir norėdami pasidalyti brangiausiu sukauptu turtu – žiniomis“ – į tokį Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo bibliotekos kvietimą sureagavo Kalbų, dorinio ir pradinio ugdymo metodinės grupės nariai. Gido vedamoje ekskursijoje  susipažino su bibliotekos erdvėmis, paslaugomis, sužinojo pastato istoriją, aptarė moksleivių edukacinių programų galimybes.

Ekskursijos kuratorė išsamiau papasakojo apie Nacionalinės bibliotekos lobyną ir eksponatų istorijas.

Kviečiame visus naudotis bibliotekos paslaugomis.

Emocijos – tiesioginis aplinkos reiškinių ir situacijų išgyvenimas. Jos atspindi žmogaus santykį su kai kuriais objektais tam tikru metu ir tam tikromis aplinkybėmis, taigi jos yra situaciniai išgyvenimai.

Mes turime aiškias etiketes visoms emocijoms tokioms kaip pyktis, liūdesys, džiaugsmas, tačiau kiekvieno mūsų patirtis su šiomis emocijomis yra skirtinga.

Prevencinės veiklos tikslai ir uždaviniai:

1. Padėti mokiniams atpažinti savo emocijas - baimę, pyktį, džiaugsmą, liūdesį.

2. Išmokyti mokinius kontroliuoti savo emocijas.

3. Žaidybine forma, per pokalbius, praktines užduotis suteikti mokiniams žinių, kaip valdyti savo emocijas.

Atlikę visas užduotis,  nupiešę savo emocinę būseną, mokiniai suprato, jog veidas yra mūsų emocijų veidrodis, jog baimę gali įveikti drąsa, pyktį – džiaugsmas.

Ir pabaigai: jausmai ir emocijos – tai didžiulis lobis, tik reikia išmokti juos atrasti, pastebėti ir tinkamai naudotis gyvenime.

 

„ĮVEIKIAME KARTU “ – „Mūsų emocijos. Pyktį nugalėk džiaugsmu“ prevencinė veikla su pradinio ugdymo mokytojomis Kristina ir Jolanta.

 

 

 
 
 
 
 

 

        Kalendorinės vasaros pradžią žymi smagi šventė „VAIKŲ DIENA“. Vaikai kiekvieną dieną mus žavi drąsa, nesibaigiančia energija, darbštumu,  tikrumu ir nuoširdumu. Norime, kad kiekvienas vaikas galėtų džiaugtis nerūpestinga vaikyste, kurioje būtų gausu svajonių, žaidimų ir juoko. 

Šią dieną vaikai džiaugėsi neįprasta pažintimi su Vilniumi.

 

,,O kartą aš iki vakaro išbuvau prie upės, užsižiūrėjęs į nuskendusius debesis. Jie buvo balti, išdraikyti, ir žydrose jų properšose aš mačiau savo paties mintis, liūdnas ir nereikalingas... Ąžuolų viršūnės dar tebedegė saulėje, tik upės slėnis jau buvo juosvas. Po smakru tebejutau šiltą smėlį. Man pasirodė, kad kažkas – tylus ir didelis – guli po ąžuolais šalia manęs. Gal tas gražus vasaros vakaras….”

R.Granauskas

      Mokinių pavasario atostogų metu lankėmės labiausiai reprezentuojančiame ir simboliškame Lietuvos istoriniame pastate – Valdovų rūmuose. Kai kuriems tai buvo pirmas apsilankymas šiuose rūmuose. Pirmoje ekskursijos dalyje pasivaikščiojome po įspūdingą archeologinį rezervatą, apžiūrėjome išlikusius autentiškus mūrus ir šioje teritorijoje aptiktus unikalius radinius. Ekskursiją tęsėme menėse ir privačiuose valdovų apartamentuose su atkurtais istoriniais vėlyvosios Gotikos, Renesanso ir ankstyvojo Baroko interjerais. Visus sužavėjo gobelenų istorija ir krosnių koklių meninė puošyba. Pabaigoje pakilome į rūmų bokšto apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsivėrė nuostabi Vilniaus – valdovų miesto – panorama.
     Apsilankymas Lietuvos istorijos širdyje pakylėja, nustebina ir nepalieka abejingų.